Kalıcı Oje Nedir?

Tırnakta, herhangi bir deformasyona neden olmaksızın uzun bir süre kalıcığını koruyan özel bir uygulama şeklidir.

Herkese Kuru Manikür Yapılmak Zorunlu mu?

Tüm müşterilerimize kuru manikür yapmak gibi bir durum söz konusu değildir. Müşterinin tırnak yapısı çok ince ise ıslak manikür yapılıp,ardından uv/led kurutucu da kurutulup gerekli ise pudralandıktan sonrada kalıcı oje, protez tırnak veya jel uygulamaları yapılabilir.

Önemli olan müşterinin tırnağına zarar vermeksizin uzun süre dayanıklı kalabilen kalıcı oje için sağlıklı ve kuru bir tırnak zemini hazırlamaktır.

Kalıcı Oje Uygulaması Hangi Tırnaklara Yapılır?

Kalıcı oje uygulamaları sedef, tırnak batması, mantar gibi tırnak hastalıkları olmayan kişilerin hem ellerine hem de ayaklarına uygulanır.

Ayrıca tırnak yiyen veya tırnakları şekilsiz olan kişilerde; kalıcı ojenin protez tırnak veya jel uygulamaları ile birlikte kullanılması halinde tırnak sağlığını da düzelttiği yapılan uygulamalarda görülecektir.

Kalıcı Oje Tek Başına Uygulanır mı?

Kalıcı oje, diğer ojeler gibi tek başına uygulanabilen bir oje değildir.    Kalıcı ojenin tırnağa uygulanması için tırnağın belirli aşamalardan geçmesi gerekmektedir. MÜŞTERİNİN KENDİ TIRNAĞINA KALICI OJE UYGULAMASI YAPILACAKSA ;

1. Öncelikle müşteriye istediği tırnak boyu ve tırnak tipi sorulur ve ona göre törpüleme işlemi yapılır.

2. Ardından müşterinin tırnak yapısına göre ya ıslak manikür ya da kuru manikür yapılır. Eğer ıslak manikür yapılırsa, diğer adıma geçilmeden önce uv/led kurutucuda 60 sn iki elin tırnakları kurutulur.

3. Kuruyan tırnakların üzeri, tırnağa zarar vermeden yumuşak hareketler ile 100/180 törpü yardımı ile törpülenir ve her parmak törpü işleminden sonra yumuşak uçlu toz fırçası ile tırnağın tozu alınmalıdır. Tüm parmaklara törpü uygulandıktan sonra tırnakta oluşan tırtıklığın düzeltilmesi için baffer dediğimiz küçük törpü ile yumuşak hareket ile son kez törpüsü yapılır ve tozu fırça yardımıyla alınır.

4. Artık tırnakların üzerine ne müşterinizin eli ne de sizin eliniz değmeksizin işlemlere devam edilmelidir. İlk olarak bir el için yarım fırça olacak şekilde beş parmağa prime uygulanır, ardından yarım fırça primer diğer elin tırnaklarına uygulanır. Primer hava teması ile kuruyan bir sıvı olduğu için kesinlikle uv/led kurutucu ile kurutulmaz. Ve tırnakta 5 dakika bekletilmesi yeterlidir.

5. Primeri uyguladıktan sonra her bir parmağa tek tek base coat (rubber coat, strong base coat vb…) uygulanmalıdır. Base coat uygulaması yapılırken bit parmağa base coat uygulaması yapıldıktan sonra 60 sn uv/led kurutucuda kurutulup, bu şekilde işleme devam edilmelidir. Tüm tırnaklara sürülüp ardından kurutma yapılmamalıdır, çünkü base coat tırnak üzerine yayılır ve tırnak etine bulaşması halinde sağlıklı bir kalıcı oje uygulaması yapılamaz.

6. Base coat tüm tırnaklara uygulandıktan sonra tırnak üzerinde oluşan yapışkanlığa son vermek için cleanser’a batırılan tüysüz pamuk ile silinmelidir.

7. Bu işlemlerin ardından artık müşterimizin istediği renkteki kalıcı ojeyi uygulayabiliriz. Yine parmaklara tek tek kalıcı uygulaması yapılıp 60 sn uv/led kurutucu kurutulmalıdır. Kalıcı ojenizin pigmentine göre tek kat veya çift kat uygulama yapabilirsiniz.

8. Kalıcı oje uygulamadığımız müşterimizin nail art isteği var ise kalıcı oje kuruduktan sonra nail art işlemleri yapılmalıdır. Eğer bu şekilde bir istek yok ise top coat sürülerek işlemi bitirebilirsiniz. Top coat uygulaması yapılırken her bir parmağa tek tek uygulanıp, uv/led kurutucuda 60 sn kurutulmalıdır. Top coat uygulamasında kesinlikle tırnak etine bulaştırmadan sürülmesi gerekmektedir. Çünkü tırnak etine bulaşması halinde kalıcı oje oradan hasar almaya başlar ve sağlılıklı bir uygulama olmaz.

Protez Tırnak ve Jel Uygulamaları Nasıl Yapılır?

1- Protez tırnak uygulaması yapılmadan önce tırnağın manikürü, törpüsü ve baffer’ı yapılmalıdır.

2- Sonrasında protez tırnağın müşterinin tırnak ölçüsüne göre seçimi yapılmalıdır.

3- Protez tırnak seçimi yapıldıktan sonra protez tırnağın yapıştırılacak olan iç kısmı freeze makinası ile hafif bir şekilde törpülenecek.

4- Törpüleme işleminin ardından, yapıştırıcı protez tırnağa sürülecek ve tırnak üzerine 10 sn. bastırdıktan sonra uv/led kurutucuda her bir tırnak tek tek 60 sn kurutulması gerekmektedir.

5- Ardından protez tırnak ile müşterinin kendi tırnağının yapıştırıldığı yerin üzeri yumuşak hareketler ile törpülenir ve yumuşak uçlu toz fırçası ile tozlar temizlenir.

6- Protez tırnak ile müşterinin tırnağının üzerindeki görüntünün güçlenmesi için jel uygulaması yapmak için primer ve base coat uygulaması yapılmalıdır.

7- Ardından tüm tırnaklara jel uygulaması yapılarak tek tek uv/led kurutucuda 60 sn kurutma işlemi yapılmalıdır. Cleanser’ a batırılan tüysüz pamuk ile tüm tırnakların yapışkanlığı alınmalıdır.

8- Müşterinin isteğine göre top coat sürülüp işlem bitirilebilir. Ya da kalıcı oje sürülebilir, nail art yapılır, sonrasında top coat uygulanır.

Herkese Protez Tırnak veya Jel Uygulaması Yapılmalı mı?

Protez uygulaması her tırnak için uygun olmayıp ama tüm tırnaklara jel uygulaması yapmak tüm tırnaklar için daha uygun olacaktır.

Kalıcı Oje Uygulamaları Ne Kadar Sürmektedir?

Yapılacak işlemlerde manikür ile birlikte veya çıkartma işlemi ile birlikte yeni işlem yaptırmak gibi farklı farklı uygulamalar yapılmaktadır. Tüm işlemler için minimum süre 1,5 saat olup, müşterinin talepleri doğrultusunda 3 saate kadar da işlemler sürmektedir.